Program Hakkında

 

 

   AUZEF’e bağlı olan Kamu Yönetimi Programı, dört yıllık uzaktan öğretim lisans programıdır. Teorik derslerin uygulamalarının hayata geçirilmesi, ders notlarının iktisat literatüründeki son gelişmeleri yansıtacak şekilde sürekli olarak güncellenmesi, bilimsel çalışmalarımızdan tüm öğrencilerimizin yararlanabilmesi ile temel ekonomik sorunların öğrenciler tarafından değerlendirilebilmesini sağlamak ve ülkemizde ve diğer ülkelerde ortaya çıkan ekonomik sorunları analiz edebilen ve bu doğrultuda çözüm önerileri sunabilen bireyler yetiştirmek programın öncelikli hedefleridir.

 

DETAYLI BİLGİ

Kamu Yönetimi Lisans Programı'yla öğrencilere,

  • Bu alanlardaki bilgilerini hayata geçirebilme becerilerinin;

  • Toplumsal ve siyasal problemleri saptama, tanımlama, veri toplama, analiz etme ve yorumlama ve bu amaçlarla uygun bilimsel yöntemleri uygulama becerilerinin;

  • Bir toplumsal / siyasal / iktisadi konuyu disiplinler arası bir sorunsal olarak tanımlayabilme, karşılaştırma yapabilme ve farklı alanlarla ilişkilendirebilme becerilerinin; kazandırılması amaçlanmaktadır.

 

 

BAŞVURU KOŞULLARI

   Kamu Yönetimi Lisans Programı'na başvuru aşağıdaki şekillerde yapılmaktadır.

  • En az lise veya dengi okul mezunu olacak/olan adaylar için (Yeni Kayıt),
  • Örgün öğretimde öğrenci olup açık öğretim sistemiyle öğrenimine devam etmek isteyen öğrenciler için (Yatay Geçiş),

   Başvuru tarihleri, ücretler ve ders muafiyetleri gibi tüm detaylı bilgilere AUZEF web sitesinden ulaşabilirsiniz.


 

DERSLER VE DERS MATERYALLERİ

   Kamu Yönetimi Lisans Programı; işletme, iktisat, siyaset bilimi, kamu yönetimi, anayasa hukuku, mikro iktisat, siyasal düşünceler tarihi, borçlar hukuku, yönetim ve organizasyon gibi alanlar üzerine zorunlu ve seçmeli derslerden oluşmaktadır. Dersler internet üzerinden yayınlanan etkileşimli materyaller, notlar, video ve sunum formatlarında olup basılı materyal bulunmamaktadır. Örnek ders materyallerini incelemek için aşağıdaki bağlantılardan indirebilir, dört yıllık ders programına Ders Planları linkinden ulaşabilirsiniz.


 

 

SINAVLAR VE ÖLÇME DEĞERLENDİRME

   Fakültemiz tarafından yapılacak sınavların geneli çoktan seçmeli test şeklinde yapılmaktadır. Her ders için 20 soru sorulmakta ve soruların çözümü için 30 dakika süre verilmektedir.

   Sınav merkezleri ve sınav tarihleri gibi tüm detaylı bilgilere Ölçme ve Değerlendirme sayfasından ulaşabilirsiniz.


 

 

MEZUNİYET

   Kamu Yönetimi Lisans Programı boyunca almış olduğu döneme ait zorunlu derslerinden başarılı olup, mezuniyet için belirtilen (Transkriptte mevcut) kredi/AKTS miktarını doldurmuş olmak gerekmektedir.

   Programdan mezun olan öğrenciler, lisans diploması alarak “Kamu Yönetimi Lisans Mezunu” ünvanını kazanırlar.

   Kamu Yönetimi lisans programı mezunları öğrenim hayatlarına yüksek lisans ve doktora yaparak devam edebilir.

 

 

 

KARİYER OLANAKLARI

Kamu Yönetimi Lisans Programı mezunları;

  • Kamu kurum ve kuruluşların da istihdam edilebileceklerdir.
  • Bununla birlikte günümüzde program mezunları sadece kamuda değil sigortacılık, bankacılık başta olmak üzere özel sektörün birçok dalında da çalışabilmektedir.
  • Ayrıca Programdan mezun olacak öğrenciler, alanlarıyla ilgili yüksek lisans ve doktora yaparak akademik kariyer elde edebilirler.

   Mezuniyetle ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için mezuniyet sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.